Borelioza – jak wykryć i jak leczyć?

Borelioza jest dosyć groźną chorobą zakaźną, która jest przenoszona przez kleszcza. Ponieważ ma dość specyficzne objawy, trudno jest ją zdiagnozować, a niestety im szybciej rozpoczniemy leczeniem, tym lepsze efekty można będzie osiągnąć. W jaki sposób można sprawdzić czy jesteśmy zarażeni boreliozą i jak się uchronić przed zachorowaniem?

Czym jest borelioza?

Do zakażenia boreliozą zazwyczaj dochodzi w okresie od maja do listopada. W tym czasie dużo częściej wychodzimy na spacery do parków, lasów, na łąki, tak więc jest większe ryzyko, że przyniesiemy ze sobą kleszcza. Oczywiście nie każdy kleszcz będzie zarażał boreliozą, poza tym do zarażenia nie dochodzi od razu, ale po 24-48 godzinach. Po prostu zarażony krętkami kleszcz musi rozpocząć żerowanie na skórze żywiciela.

Jak można wykryć chorobę?

Jednym z pierwszych objawów wczesnej fazy miejscowej jest rumień wędrujący, który pojawia się przeważnie kilka dni po zarażeniu krętkiem. Oczywiście nie pojawia się u każdego. U części osób zarażonych mogą pojawić się symptomy przypominające przeziębienie takie jak bóle mięśni i stawów, ogólne rozbicie, powiększenie węzłów chłonnych, sztywność karku czy drętwienie kończyn. W fazie wczesnego zakażenia rozsianego można zaobserwować objawy reumatologiczne, kardiologiczne oraz neurologiczne. Gdy borelioza zostanie wykryta w później fazie, będą pojawiać się już takie objawy jak przewlekłe zapalenie stawów, zanikowe zapalenie skóry kończyn czy neuroborelioza. To dlatego tak ważne jest to, aby przejść badanie borelioza katowice już wtedy, gdy mamy podejrzenia, że możemy być chorzy. Takie krótkie badanie może uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami choroby. Dzięki temu będzie można również w skuteczniejszy sposób się przed nią chronić. 

Badanie na boreliozę w Katowicach jest przeprowadzane między innymi w Biomed, gabinecie medycyny naturalnej. To diagnostyka przy pomocy rezonansowego testu wegetatywnego. Jeśli chodzi o metody leczenia, zazwyczaj stosuje się specjalne terapie witaminowe, ozonoterapie lub terapie Rife’a generatorem plazmowym. Na czym to polega? Po dokonaniu badania na boreliozę, przechodzi się do leczenia poprzez usuwanie z organizmu toksyn, wszelkiego rodzaju drobnoustrojów oraz regeneracji tkanek i narządów. Z medycyny naturalne korzysta bardzo wiele osób, to skuteczne rozwiązanie, które na pewno warto brać pod uwagę.

Kiedy warto zgłosić się na badanie?

Gdy ostatnio przebywaliśmy w lesie lub spacerowaliśmy po parku i występują u nas objawy podobne do przeziębienia, warto zdecydować się na badanie na boreliozę w Katowicach lub innym mieście w Polsce. Obecnie można zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub do gabinetu medycyny niekonwencjonalnej.