Dlaczego warto wybrać się na wczasy na Zakynthos?

Zakynthos to grecka wyspa ciesząca się ogromną popularnością wśród turystów. To bardzo atrakcyjny kierunek podróży, szczególnie w ostatnich latach. Czemu zawdzięcza tak duże zainteresowanie i dlaczego warto się tam wybrać na wakacje?

Dla kogo taki kierunek podróży?

Wyspa Zakynthos to miejsce idealne na wakacje praktycznie dla każdego. Chociaż wyspa jest mała, daje mnóstwo możliwości, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie rozrywkę i formę aktywności, która będzie mu odpowiadać. Otóż, zakynthos wakacje 2020 to dobre rozwiązanie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób, które decydują się na wyjazd z paczką znajomych. Taki kierunek podróży, z pewnością zadowoli osoby, które są miłośnikami sportów wodnych, bo można tam nurkować, uprawiać windsurfing, kitesurfing i nie tylko. Dla turystów dostępnych jest też sporo plaż, gdzie można wypocząć, zażyć kąpieli w morzu. Nie wszystkie plaże są oblegane przez turystów, dlatego można naprawdę odpocząć  w ciszy i spokoju w otoczeniu pięknych krajobrazów. Zakynthos na wakacje 2020 to dobra opcja także dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest dużo atrakcji dla najmłodszych. Dostępne są też plaże z łagodnym zejściem do morza. 

Kiedy warto się wybrać na Zakynthos?

Na wyspę Zakynthos na wakacje 2020 warto wybrać się na przełomie maja i czerwca, gdy temperatura wody osiąga 23 stopnie Celsjusza i nie ma jeszcze tak wielu turystów, jak w sezonie tj. w lipcu i sierpniu. Dzięki temu można uniknąć tłumów, co jest wskazane szczególnie jak zależy nam na wypoczynku w ciszy i spokoju. Ponieważ na wyspie jest sporo plaż, można znaleźć takie, na których nie będzie zbyt wiele osób, więc można się spokojnie zrelaksować. Wiadomo, że każdy ma inne preferencje, natomiast przeważnie większość z nas mimo wszystko chce unikać tłumów. Warto zdawać sobie sprawę też z tego, że w lipcu i sierpniu na wyspie panują najwyższe temperatury, co nie każdemu będzie odpowiadać. Urlop na Zakynthos po szczycie sezonu wakacyjnego to naprawdę niegłupi pomysł, to dość optymalna pora na wyjazd, bo nie jest tak gorąco jak w miesiącach letnich, jednak nadal można korzystać z morskich kąpieli i wylegiwać się na plaży. Poza tym na pewno ceny będą niższe, co także nie jest bez znaczenia. Zimą na wyspie notuje się temperatury około 14 stopni Celsjusza, tak więc również jest ciepło i bez wątpienia warto wybrać się na wczasy, gdy preferujemy niższe temperatury. 

Co warto zobaczyć na wyspie?

Decydując na na wczasy na Zakynhos mamy mnóstwo rzeczy do zobaczenia. Na pewno trzeba odwiedzić zatokę Wraku, gdzie można dostać się tylko drogą morską, więc niezbędne jest wykupienie wycieczki. Dla turystów dostępnych jest dużo pięknych plaż, na których można wypocząć, skorzystać z morskiej kąpieli czy uprawiać sporty wodne. To idealne miejsce dla miłośników windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania i nie tylko. Każdy bez względu na preferowaną formę wypoczynku, z pewnością znajdzie coś dla siebie.  Na wyspie dostępne są liczne rozrywkowe i rodzinne kurorty, tak więc można wybrać się na wczasy z rodzina albo z paczką przyjaciół. Krajobrazy są przepiękne, woda jest koloru turkusowego, można podziwiać zachody i wschody słońca z klifów, spróbować tutejszego, lokalnego jedzenia. Chociaż wyspa jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, ma dużo do zaoferowania, dlatego warto zdecydować się na odwiedzenie tego miejsca. Co ciekawe, obecnie na Zakynthos można dostać się bezpośrednio z Polski, dokładnie z Łodzi. 

Wyspa ma wiele do zaoferowania, jest jednym z najpopularniejszym miejsc wypoczynkowych w Grecji. Nie bez przyczyny cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niekoniecznie trzeba jechać tam w sezonie, jeśli zależy nam na wypoczynku w ciszy i spokoju bez tłumów, na Zakynthos jest dobra pogoda praktycznie przez cały rok.