Szorowarki do podłóg – co warto o nich wiedzieć?

Bez wątpienia każdy z nas widział szorowarki, szczególnie jeśli robimy zakupy w centrach handlowych. To sprzęt myjący do podłóg, który zazwyczaj jest stosowany w różnego rodzaju obiektach wielkopowierzchniowych, ale nie tylko. Obecnie szorowarki jednotarczowe do podłóg występują także w mniejszych wersjach, dzięki temu można stosować je również w przypadku sprzątania nieco mniejszych powierzchni. Jaką szorowarkę wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Jak działa szorowarka?

Najpowszechniejsza jest szorowarka jednotarczowa chociaż dostępne są także modele zaopatrzone w większą ilość tarcz. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i jakie powierzchnie mamy w planach czyścić. Szorowarka to urządzenie przeznaczone do zastosowania w różnych miejscach, dzięki niej można dokładnie wyczyścić podłogi i posadzki na mokro. Woda z detergentem nie jest wciągana przy czyszczeniu, jak ma to miejsce w przypadku odkurzaczy piorących. To, dlatego zastosowanie odkurzaczy parowych lub piorących jest potem niezbędne. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup szorowarki?

Zakup szorowarki jednotarczowej to bardzo dobre rozwiązanie z kilku względów. Po pierwsze urządzenie można w dużej mierze dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Takie parametry, jak prędkość obrotowa można dowolnie nawigować w zależności od potrzeb, stopnia zabrudzeń, dzięki temu można uzyskać możliwie najlepsze efekty czyszczenia. Jak to działa? Szorowarki jednotarczowe działają tak, że operator musi wykonywać kroki w tył, aby nie chodzić po mokrej powierzchni. Dobrej jakości szorowarka jednotarczowa, czyli jaka? Warto zwrócić uwagę na możliwość zmiany biegów w urządzeniu, tak aby można było zmienić prędkości obrotowej talerza czyszczącego. Po drugie należy wybierać sprzęt, który ma technologię eliminującą szarpnięcie przy rozruchu, bo to naprawdę praktyczna opcja. Po trzecie kluczowa jest waga urządzenia – w końcu taką szorowarkę jednotarczową będziemy musieli tansportować do klienta, co w przypadku wyposażenia dużych gabarytów, może okazać się problematyczne.