Zdrowe zęby – jak o nie dbać?

Zdrowy i piękny uśmiech to nasza wizytówka, dlatego tak ważne jest to, aby dbać o zęby. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na stan jamy ustnej mogą mieć poszczególne nawyki. Unikanie wizyt u dentysty, nieprawidłowa higiena, zła dieta to grzechy główne, jeżeli chodzi o zęby. Jak w takim razie dbać o zęby? 

Regularne wizyty u dentysty

Otóż, gabinet stomatologiczny to nic strasznego, jak również dentysta – jeżeli nie będziemy regularnie kontrolować stanu swojego uzębienia, może okazać się, że nasze zęby nie będą w najlepszym stanie, co więcej konieczne będzie kosztowne leczenie. Wiele osób nie chodzi do stomatologa regularnie ze względu na to, że się boi takich wizyt, niemniej jednak kontrola stanu uzębienia wcale nie jest bolesna, co więcej dzięki temu można uniknąć bolesnych zabiegów w przyszłości. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym powinniśmy wykonywać także w celu usuwania kamienia nazębnego. To ważna kwestia, gdyż jego nadmiar może prowadzić do poważnych konsekwencji np. w postaci paradontozy, tak więc wypadania zębów. 

Jak szczotkować zęby?

W gabinecie stomatologicznym dowiedz się, jak prawidłowo szczotkować zęby. Co ciekawe, większość osób robi to źle. Po pierwsze najlepiej jest szczotkować zęby po każdym posiłku, jeśli nie mamy takiej możliwości, róbmy to co najmniej 3 razy dziennie. Nie należy myć zębów bezpośrednio po spożyciu posiłków, gdyż wtedy można zatrzeć szkliwo, które podczas spożywania posiłków staje się bardziej miękkie. Lepiej odczekać 60 minut. Jeżeli chodzi o szczoteczkę do zębów, to powinna być ona miękka, warto również po każdym posiłku usunąć resztki jedzenia z przestrzeni między zębowych za pomocą nici dentystycznej.