Master Key – co zyskasz dzięki nowym możliwościom?

Nowe możliwości w dziedzinie bezpieczeństwa higieny pracy oraz mieszkania właśnie stanęły przed nami w swojej pełnej krasie. Nareszcie możemy powiedzieć, że polskie kompleksy biurowe w pełni dorównują tym zachodnim. Po czym najlepiej to rozpoznać? Z całą pewnością po systemach zamykających oraz połączeniach alarmowych. Zamki drzwiowe master key są nowatorskim rozwiązaniem, którego wstyd nie zastosować przy dzisiejszych sposobach na aranżacje przestrzeni. Mogą stać się one naturalną częścią tzw. „domu” lub „lokalu inteligentnego”, gdzie oprócz nowatorskich systemów zamykania bądź otwierania zdecydowano się jeszcze wykorzystać nowocześniejsze, niż dotychczas instrumenty alarmowe, klimatyzacyjne oraz techniczne. Co to znaczy? Otóż to, że w inteligentnych przestrzeniach szkoda już czasu na stosowanie typowo analogowych wynalazków. Idzie nowe i im prędzej się z tym wszyscy pogodzimy, tym lepsze będą następstwa takiego podejścia. Wszystkie małe i malutkie kluczyki do drzwi będzie można w niedługim czasie usunąć z naszego pola widzenia. Zastąpić je będzie mógł jeden konkretny klucz wraz z mechanicznymi metodami zamykania drzwi. 

Master key – twardy klucz i skuteczne działania

Do optymalnego działania master key nasz klucz potrzebuje dopasowanej wkładki, przystosowanej do tego, aby umieścić ją w zamku. Wkładka zakupiona razem z kluczem nie jest zbyt kosztowną inwestycją, ale trzeba przyznać, że nawet po wielu latach sprawdza się znakomicie. Każdy, kto choć raz i na próbę zdecydował się zastosować wkładkę zamkową master key, w niedługim czasie zmienił wszystkie zamki w domu na rozwiązania właśnie tego typu. To chyba najlepsza rekomendacja dla tego typu rozwiązania technicznego. Klucz master key jest naprawdę solidnie wykonany. Można nim otwierać zarówno drzwi wejściowe, jak i każde inne, także te z technicznymi defektami, bo czasami różne wypadki mogą się zdarzyć. Klucz master key łatwo trzyma się w dłoni. Masywność, a zarazem lekkość – to połączenie jego dwóch głównych zalet. 

Master key – ochrona a systemy alarmowe

Zamki elektroniczne master key mogą zostać połączone ze szczegółowo działającym systemem alarmowym. To optymalny rodzaj ochrony. Gdy tylko system alarmowy wyczuje, że zbliża się pewne niebezpieczeństwo, automatycznie zablokowany zostanie zamek elektroniczny przy wejściu. Oprawca, złodziej, przestępca nie ma prawa przekroczyć progu naszego domu czy miejsca pracy. Czy wcześniejsze rozwiązania z dziedziny ochrony mienia były aż tak skuteczne? Przypomnijcie sobie to rozżalenie w chwili, gdy doszło do nas, że zostaliśmy okradzeni, a miejsce nie było do tej pory ubezpieczone… Pora zapomnieć o wszelkich niedogodnościach płynących z tytułu niewłaściwego zarządzania przestrzenią. Nowa technologia master key pozwoli w pełni cieszyć się wszystkimi najważniejszymi aspektami bezpiecznego korzystania z powierzanej nam przestrzeni. Zamki te polecić można do domów, szkół, miejsc związanych z uprawianiem sportu, kółek zainteresowań, bibliotek, a nawet kościołów.