Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym – tak czy nie?

Podczas wizyty w gabinecie dentystycznym z dzieckiem lekarz zaproponował leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym. W głowach rodziców pojawiają się pewne wątpliwości. Nic dziwnego, ponieważ podanie narkozy niesie ze sobą pewne ryzyko.

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci

Otóż, leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci jest ryzykownym posunięciem. Jednak takie samo ryzyko związane jest z podaniem dziecku syropu na kaszel, który przepisał doskonale nam znany lekarz – pediatra. Nigdy nie wiemy jak organizm dziecka zareaguje na nową potrawę jaką mama wymyśliła na obiad. Podobnie jest z organizmem osób dorosłych. Czasem jednak leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym to jedyna opcja na jaką można sobie pozwolić. Jeżeli lekarz proponuje taką formę leczenia, to jak najbardziej można się na taką propozycję zdecydować.

Ryzyko leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym

Tak, ryzyko leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym zawsze istnieje. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że jest ono naprawdę minimalne. Po to przeprowadzany jest wywiad przed podaniem narkozy, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Warto poznać skutki uboczne podawania anestetyku, do których zalicza się senność, nudności i wymioty. Wszystko jednak ustępuje z czasem, kiedy narkoza będzie ulatniać się z organizmu. Dzisiejsze znieczulenia bardzo rzadko wywołują skutki uboczne – nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych.